Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /home/sportnb/public_html/fotbal/includes/menu.inc).

Reportáže 2015/16, podzim

Zde v komentářích naleznete reportáže ze zápasů fotbalového oddílu Jiskra Nová Bystřice.
Pokud chcete přidat svůj komentář, přidejte ho prosím jako odpověď na některý z reportážních komentářů.

Reportáže aktuálně píše Andy.

Komentáře

Přípravný zápas
Nová Bystřice, 09.08.2015  – 18:00
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE – FK J. HRADEC"B 4:3 (3:1)

Suchdol 16.08.2015 - 17:00 - 13. kolo
SOKOL SUCHDOL NAD LUŽ. – JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 1:1 (0:1)
Branky: 51. Hešík Lukáš – 42. Idrizaj Jakub. Rozhodčí: Klimeš  Jiří – Hučík Michal, Kořínek Luboš. ŽK: 2:2 (53. Záruba Tomáš, 60. Kříž Jan – 59. Bobál Petr, 73. Feytl Martin). Fauly: 16:20. Rohy: 6:1. Ofsaidy: 1:1. Diváků: 150.

Prinz – Hudeček, Zach, Bobál, Veith – Z. Beneš, Novák, Kuchař, Březina (46. M. Feytl) – Havel, Idrizaj

SOKOL SUCHDOL NAD LUŽNICÍ
M. Rácik – Kříž, Šuba, Dunaj, T. Záruba – M. Bednář (46. Prášil), Špale (77. F. Rácik), V. Soudek, R. Arenberger (85. Kuchyňka) – Hešík, J. Záruba

Hosté přijeli bez Ondřeje Vrzala, na něhož spoléhali, že vytvoří uprostřed pole silný tandem s Luďkem Kuchařem. Rodilý Moravan se ovšem zranil v týdnu před zápasem. Nahradil jej Josef Novák, jenž patřil k nejlepším hráčům duelu a v první půli byl u toho, kdy šel jeho celek do vedení. Nalezl přesným centrem hlavu Jakuba Idrizaje, který otevřel skóre. „Byla to jedna z mála našich šancí, moc příležitostí jsme neměli. Naopak několikrát nás hodně podržel brankář Štěpán Prinz, který se v I. B třídě výborně uvedl," byl s remízou spokojen předseda hostující Jiskry Zdeněk Steklý. Prinzovi se nepodařilo pouze eliminovat zakončení Lukáše Hešíka, jemuž se chvíli po přestávce povedlo zajistit konečnou plichtu. „Byli jsme sice lepší, ale hosté produktivnější. Na jejich gól jsme měli ještě dost času odpovědět, docela brzy jsme i vyrovnali, ovšem otočit zápas se nám nepovedlo. Soupeř naše šance odvracel, nebo jsme netrefovali branku. Kluci bojovali, snažili se, s hrou panuje spokojenost. Všichni doufáme, že se projeví v dalších kolech i výsledkově," věří suchdolský předseda Lukáš Soudek.

Nová Bystřice 23.08.2015 – 10:00 – 01. Kolo
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE – SOKOL BŘILICE 4:1 (2:0)
Branky: 45., 51., 65. Kuchař, 7. Idrizaj – 74. Přibyl. Rozhodčí: Karel – Ondřej, Šťastný. Žluté karty: 0:3 (14. Redžepi, 50. Voborský, 81. Holický). Diváků: 80

Prinz – Dvořák, Nováček (15. Veith), Bobál, Beneš (72. Hudeček) – M. Feytl (85. Steklý), Novák, Kuchař, Drábik (79. Brabec) – Zimola (68. J. Feytl), Idrizaj.

SLOVAN BŘILICE
Kopecký – Zegermacher, Beníšek, Drábek, Voborský – Jiráček, Tůma, Přibyl, Kroupa (70. Holický) – Redžepi (82. Houdek), Kolář.

Hostující nováček nepřijel s defenzivní taktikou, od začátku se snažil o otevřenou hru a přispěl k tomu, že se diváci neměli kdy nudit. Na svůj útočný projev ovšem doplatil, neboť mu v sestavě chyběl takový špílmachr, jakého měl soupeř v podobě Luďka Kuchaře.
„Předvedl ve středu pole velkou kvalitu, navrch byl i produktivní, když dal tři góly. Spoluhráči se k němu přidali a týmovým výkonem jsme si zaslouženě zajistili tři body," měl radost z domácího vítězství předseda bystřické Jiskry Zdeněk Steklý, jenž konkrétně ještě pochválil spolupráci centrujícího Jana Drábika a střelce Jakuba Idrizaje, kteří společně vymysleli úvodní branku zápasu. Líbil se mu i výkon gólmana Štěpána Prinze, jemuž se za stavu 1:0 podařilo Břilícím chytit jasnou možnost k vyrovnání. Za zmínku stojí i vystoupení dorostence Tomáše Dvořáka, který na kraji obrany hostům nedovolil vůbec nic. „Je mu teprve šestnáct let, ale předvedl parádní výkon," pochválil mladíka Steklý a dodal, že se nyní mužstvo těší na duel v Nové Včelnici, kde by se chtělo prezentovat lépe, než v jarní části minulé sezony.
„Herně to z naší strany tak špatné nebylo, ale zatím našemu mladému celku chybí zkušenosti. V tom byl hlavní rozdíl mezi námi a domácími. Děkuji týmu, že hrál aktivně až do konce," nebyl po porážce zklamaný trenér Břilic Roman Kroupa.

Nová Včelnice 29.08.2015 – 17:00 – 02. Kolo
NOVÁ VČELNICE – JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 5:1 (2:0)
Branky: 3. Bednář David (pen.), 4. Nebeský Tomáš, 52. Bednář David, 82. Průša Jakub (pen.), 89. Šlapanský Lubomír - 80. Bobál Petr. Rozhodčí: Votava Pavel – Blažek Vladislav, Chvála Michal. Žluté karty: 2:4 (43. Mareš Tomáš, 45. Petráš Marek – 3. Nováček Ondřej, 6. Bobál Petr, 58. Kuchař Ludek, 82. Prinz Štěpán). Diváků: 40

Prinz – Veith (53. Hudeček), Nováček, Bobál, Beneš – Březina, Novák, Kuchař, Dvořák – M. Feytl, Havel.

NOVÁ VČELNICE
Holický – Vajda (76. Vokuš), Průša, O. Blažek, Šlapanský – Tuček (58. Didek), Petráš (73. Matějka), Mareš, Hornát – Bednář, Nebeský (46. S. Pacholík).

„My si postup můžeme prohrát pouze sami,“ bylo slyšet z kabiny domácího celku, jehož hráči si plně uvědomují, že jsou v I. B třídě jasným favoritem skupiny. Sebevědomí z nich čiší, což v duelu s N. Bystřicí ukazovali od úvodního výkopu. Než se hosté rozkoukali, prohrávali ve 4. minutě 0:2. „Přijeli jsme jen ve dvanácti, bylo hodně omluvenek. Chtěli jsme eliminovat domácí křídelní hru, ale oni na nás vlítli, vůbec jsme jim nestačili fyzicky. Předčili nás po všech směrech. Naštěstí v soutěži není takhle kvalitních týmů mnoho. Věřím, že se dokážeme prosazovat v zápasech proti mužstvům, která mají výkonnost srovnatelnou s tou naší,“ chválil kvalitu N. Včelnice předseda hostující jednoty Zdeněk Steklý. Fotbalisté Jiskry v zápase nadělali spoustu chyb, byly proti nim kopány 3 penalty. Prohra 1:5 je pro ně ještě docela lichotivá.

Nová Bystřice 06.09.2015 – 17:00 – 03. Kolo
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE – LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE 6:3 (5:1)
Branky: 21., 38. Havel, 15 Bobál, 35. Idrizaj, 44.(11) Frühauf, 65. Feytl M. – 6. Fiala, 60. Mikudim 89. Filip. Rozhodčí: Bumba František – Blažek Vladislav, Koranda Zdeněk. Žluté karty: 1:3 (80. Idrizaj – 7. Jabůrek, 40. Macho, 70. Dvořák). Črvena karta: 0:1 (57. Mikudim, hrubé nesp. chování). Diváků: 100

Prinz – Dvořák (74. Nováček), Novák, Bobál, Beneš (62. Hudeček) – M. Feytl, Kuchař, Frühauf, Drábik (66. Březina) – Havel, Idrizaj (64. Zimola).

LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE
T. Maroušek – Mezera, Jabůrek (80. Mikl), Macho (46. Kica) – Srpek, Dvořák – Bittengl (75. Bambule), Filip, Břenek (46. Sokol) – Fiala, Mikudim.

Hned na úvod střetnutí zažili domácí příznivci dva šoky. Ten první pro ně byl veskrze příjemný, neboť na hřišti spatřili ve středu pole Davida Frühaufa, jenž se po dlouhých letech navrátil do sestavy Jiskry. Druhá událost už příjemná nebyla, jelikož od 6. minuty N. Bystřice prohrávala 0:1, když skóre otevřel kanonýr Milan Fiala. „Naštěstí jsme na konci první čtvrthodiny vyrovnali a pak jsme šli i do vedení,“ uvedl předseda domácí jednoty Zdeněk Steklý. Na 1:1 srovnal po rohu Petr Bobál, vedení Jiskře zajistil Jiří Havel, na jehož střelecké schopnosti budou v N. Bystřici spoléhat. „Máme novou osu mužstva, tvoří ji vrstevníci. Věříme, že spolu vydrží hrát co nejdéle,“ hovořil Steklý o triu Frühauf – Luděk Kuchař – Havel. Tato trojice významně pomohla otočit vývojem zápasu, jenž byl rozhodnutý už po prvním poločasu, který hosté prohráli 1:5. „Po našem druhém gólu měly Velenice možnost vyrovnat, ale svoji šanci neproměnily,“ našel Steklý jednu z rozhodujících chvil utkání, v němž v druhé půli už tempo opadlo; a domácí tým jen kontroloval své přesvědčivé vítězství. „Začali jsme slibně, ale po vyrovnání přišly naše chyby, které si hráči navzájem vyčítali. Přestali jsme se soustředit na hru a soupeř to využil k tomu, aby nám do poločasu dal další čtyři góly. My jsme v druhém poločasu zápas nezabalili, ale Fialovy příležitosti brankami neskončily. Nejprve jeho lob domácí obrana vykopla z brankové čáry, pak trefil tyč. Horší je, že se nechal vyloučit, když strčil do protihráče, který jej tvrdě zezadu fauloval. Takže jsme nejen během dvaceti minut ztratili zápas, ale pravděpodobně na několik týdnů i našeho nejlepšího střelce,“ zalitoval vedoucí hostujícího celku Karel Macho.

Olešnice 13.09.2015 – 15:00 – 04. Kolo
SOKOL OLEŠNICE – JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 2:3 (1:1)
Branky: 23. Lenk, 53. Hanzal – 28. Dvořák, 57. Frühauf, 81. Havel. Červená karta: 1:0 (88. Buřič). Žluté karty: 3:4 (68. Brousek, 75. Burda, 84. Lenk – 74. Kuchař, 75. Prinz, 80. Frühauf, 85. Bobál). Rozhodčí: Křížovský – Zeman, Špelina. Diváků: 120

SOKOL OLEŠNICE
Tomášek – Drtina, Písko, Burda, Brousek – Kačírek (33. Fiala), Němec, Husa (80. Lust), Lenk – Hanzal, Buřič.

Opravdová kopaná, jež nedosahovala úrovně krajské soutěže, byla k vidění v Olešnici, odkud si sice hosté odvezli tři body, ale také šrámy na těle i na duši. Hostující Jakub Idrizaj, jenž do Bystřice přišel nedávno z Řečice, skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Pomezního asistenta Milana Fialu nahradil místní Josef Zeman, který mával, jako by fotbal v životě neviděl.
Nebylo divu, že předseda bystřické Jiskry Zdeněk Steklý nebyl při hodnocení zápasu nadšený. „V první půli jsme měli herní převahu, ovšem mnoho gólových šancí jsme si nevytvořili. Kombinací jsme se dostávali do hezkých střeleckých pozic ze střední vzdálenosti, z těchto možností však pouze Frühauf trefil tyč. Po individuální chybě jsme pustili domácí tým do vedení. Po dalších zbytečných ztrátách balónu jsme mu nabídli další dvě možnosti, které naštěstí zlikvidoval Štěpán Prinz. Nám se podařilo vyrovnat, když si centr Tomáše Dvořáka domácí obrana srazila do vlastní brány. Druhá půle přinesla boj, ve středu pole už jsme neměli tak navrch. Z jasného ofsajdu šla Olešnice do vedení, když laický rozhodčí byl za situací dvacet metrů daleko – to mě nebaví! Přeci jen jsme se pak zlepšili. Nejprve Frühauf krásně vyrovnal zpoza šestnáctky a pak Luděk Kuchař vysunul Jiřího Havla, který strhl vedení na naší stranu. Bohužel chvíli před koncem Idrizaje sestřelil domácí gólman a musela přijet sanita. Je to něco s holení a vypadá to na operaci. Kuba je u nás teprve chvíli, je to fajn kluk a na hřišti velký bojovník. Myslíme na něj a přejeme mu, aby to zvládl a vše se dalo do pořádku," uvedl.

Nová Bystřice 19.09.2015 – 10:15 – 05. Kolo
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE – CALOFRIG  BOROVANY 5:0 (1:0)
Branky: 2. Havel, 49. Schramhauser, 69. Drábik, 78. Kuchař, 84. Bobál. Rozhodčí: Syrovátka Jan – Ondra Milan, Filo Zdeněk. Delegát: Hanzal Jan. Žluté karty: 0:0 Diváků: 60

Prinz – Dvořák, Steklý (46. Veith), Nováček, Beneš (83. Hudeček) – M. Feytl, Bobál, Kuchař, Drábik (88. J. Feytl) – Havel, Schramhauser.

CALOFRIG BOROVANY
Fencel – Tröstl, Broum, Tomášek, Langer, Pečman – Brenner, Kratoška, Faktor, Čermák – Hruška.

Hostům chybělo celkem devět hráčů, proto přijeli jen v jedenácti. Když se jim ve 20. minutě zranil krajní bek Martin Tröstl, neměli za něho náhradu. V oslabení museli hrát až do konce. Borovany nastoupily v Bystřici s těžkou defenzivní taktikou, od níž neustoupily ani po prvním inkasovaném gólu, který padl hned v zárodku zápasu.
„Sice jsme vedli, ale pak nám v prvním poločase chyběla přesnost k tomu, abychom dali druhou branku," popsal hru domácích fotbalistů předseda Jiskry Zdeněk Steklý.
Na další góly si domácí počkali až do druhé půle, kdy hned v jejím úvodu Jan Schramhauser zvýšil na 2:0. Od té chvíle bylo jasno, že tři body zůstanou doma. Hosté se snažili o vyrážení do brejků, nejméně tři vypadaly nadějně, ale Bystřice si vítězství v poklidu pohlídala.
„Byla to relativně jednoduchá výhra," zhodnotil Zdeněk Steklý duel, do něhož nenastoupil Frühauf, jenž se před začátkem zranil a čeká jej nyní na nějaký čas neplánovaný odpočinek od fotbalu.

Horní Stropnice 26.09.2015 – 13:00 – 06. Kolo
HRANIČÁŘ HORNÍ STROPNICE – JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 1:2 (0:1)
Branky: 83. Haňur – 25., 48. Havel. Žluté karty: 3:3 (55. Chovanec, 62. Kořínek, 63. Horník – 56. Bobál, 62. Kuchař, 83. Prinz). Rozhodčí: Albert Karel – Schwarz Rudolf, Semrád Ladislav. Delegát: Brož Miroslav. Diváků: 70

Prinz – Březina, Zach, Veith, Beneš – M. Feytl, Bobál, Kuchař, Drábik – Havel, Náprava.

HRANIČÁŘ HORNÍ STROPNICE
Josefík – Koktavý, Haňur, Horník, Chovanec (75. Stanka) – Szypula, Holej, Staněk (75. Bušta), Šedivý – Bašta, Kořínek (65. Kunágl).

„Nechci jmenovat, ale věřím, že v dalším kole, kdy doma hostíme Lomnici, už nás bude více než jedenáct,“ vzkazuje předseda N. Bystřice Zdeněk Steklý. Přesně v takovém počtu hosté nastoupili v H. Stropnici, odkud sice odvezli tři body, ale museli o ně v závěru bojovat z posledních sil, kdy se bránili domácímu tlaku. Oba góly Jiskry dal Jiří Havel, když v první půli zužitkoval centr Jana Drábika a na 2:0 zvýšil v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky, kdy mu k brance významně svojí velikou chybou pomohl gólman Hraničáře Pavel Josefík.

Nová Bystřice 03.10.2015 – 16:00 – 07. Kolo
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE – TATRAN LOMNICE/LUŽ. 1:4 (0:0)
Branky: 64. Bobál – 54. Heger, 67. Řehoř, 77. Čuta, 85. Štěcha (PK). Rozhodčí: Svoboda Jan – Picka Pavel, Koranda Zdeněk. Delegát: Janíček Marek. Žlutá karta: 1:0 (84. Machatý). Diváků: 150

Prinz – Dvořák, Veith, Zach, Beneš (86. Mol) – Kamas, Drábik, Nováček (80. Machatý), Bobál – Březina (70. Náprava), Havel.

TATRAN LOMNICE/LUŽ.
Michal – Zákostelecký, Čáp, Němec P., Štěcha – Řehoř, Šálený, Heger (83. Šedivý), Krejník (63. Dušák) – Pancíř, Čuta (87. Nohava V.).

Utkání týmů z druhého a třetího místa tabulky přilákalo pěknou diváckou návštěvu, která byla v prvním poločasu svědkem 45 minut nudy. Ani úvod druhého dějství nedonutil žádné z mužstev k větší aktivitě. Teprve rána z 30 metrů, kdy si míč z kopačky Pavla Hegera našel cestu přesně do šibenice branky Štěpána Prinze, hlavně domácí fotbalisty popohnal. Těm se sice podařilo za chvíli vyrovnat, ale pak dvakrát inkasovali z akcí, které pěknými kombinacemi ozdobilo duo Pavel Řehoř – Petr Pancíř. Čtvrtý gól Jiskra dostala v závěru z penalty. Domácí mužstvo se až do konce snažilo, ale bylo hodně znát, že nastoupilo bez řady zraněných hráčů. Prakticky se mu rozpadla záloha.
Vedoucí vítězného mužstva Denisa Kroupová: Ještě před samotným začátkem utkání jsme museli řešit nepříjemnou situaci, a to zranění kapitánu týmu Michala Šachla. První poločas moc fotbalové radosti nepřinesl, začátek byl sice v naší režii, ale v jeho závěru jsme naprosto nepochopitelně vypustili a nechali soupeře ze standardních situací ohrožovat naši bránu. V druhé půli jsme začali hrát více po zemi a od 70. minuty se hrálo prakticky na jednu bránu. Skóre otevřel v 55. minutě Pavel Heger, který z 30 metrů vymetl křížnou střelou šibenici. V 64. minutě jsme dostali tak trochu náhodnou a pro nás velice smolnou branku. Nenechali jsme se ale zastrašit a hned v 67. minutě jsme zvýšili stav. Autorem vstřelené branky byl Pavel Řehoř, který šel po narážečce s Petrem Pancířem od půlky hřiště sám a nezastavili ho ani bystřičtí beci. V 77. jsme se zaradovali potřetí, a to když vstřelil gól Jakub Čuta. Jeho branka byla výsledkem další skvělé spolupráce Pancíře a Řehoře. Naše vítězné tažení završil v 84.minutě David Štěcha, jenž s přehledem proměnil nařízený pokutový kop po faulu na Čutu.

Nová Bystřice 10.10.2015 – 16:00 – 08. Kolo
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE – DOLNÍ BOKOVSKO 2:0 (2:0)
Branky: 23. Březina, 43. Bobál. Rozhodčí: Pícha – Kříž, J. Šťastný. Žluté karty: 2:2 (55. Prinz, 68. Březina – 82. Venčovský, 85. Klika). Diváků: 70

Prinz – Dvořák, Zach, Hudeček, Beneš – Březina (68. Náprava), Bobál, Frühauf (89. Steklý), Drábik (83. Machatý) – Havel, J. Schramhauser (75. Zimola).

DOLNÍ BUKOVSKO
Pour K. – Pour T., Klika, Kokeš O., Dušek – Zahradník, Venčovský, Vlach, Mikeska – Kokeš P. (75. Matoušek), Chochol.

Do sestavy Jiskry se vrátil rekonvalescent David Frühauf, jenž je ve středu pole domácí jistotou. „Jeho účast nám přináší pohodu při kontrole balónu,“ je potěšen předseda domácí jednoty Zdeněk Steklý. Má také důvod k radosti díky zisku tří bodů, které N. Bystřice vybojovala s velkým štěstím. „Hosté měli moře šancí, my také, ale soupeř mnohem více,“ přiznal Steklý sportovně, avšak chválil vítězný tým za to, že makal až do konce. D. Bukovsko neproměnilo sedm tutových možností, jeho fotbalisté si totiž při zakončení nepočínali chladnokrevně a s rozvahou. Domácí branky dali Zdeněk Březina po přihrávce Jiřího Havla a Petr Bobál z rychlého protiútoku.

Lisov 18.10.2015 – 15:30 – 09. Kolo
SK LIŠOV – JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 1:2 (0:0)
Branky: 60. Zach Jan (vlastní) – 79. Kuchař Luděk, 83. Frühauf David. Rozhodčí: Novotný Jan – Studený Josef, Hora Karel. Diváků: 50

Prinz – Veith, Zach, Stekly, Beneš – Březina (85. Náprava), Bobál, Kuchař, Frühauf, Drábik – Havel.

SK LIŠOV
Maršán – Shýbal, Grech, Bartna, Mlýnek – Kandl, Bouchal (9. Murčo), Werner, Novák – Kándl, Vávra (65. Obdržálek).

V ohleduplně hraném a pohledném duelu o průběžné třetí místo v první půli zářil gólman N. Bystřice Štěpán Prinz. Vyřešil nejprve hned na začátku velkou možnost Jana Kandla a chvíli před přestávkou tutovku Davida Mlýnka. Po změně stran o sobě začali více dávat na vědomí i hosté, ale zbrzdil je vlastní gól, jehož nechtěným autorem byl Jan Zach. „Vyřešili jsme situaci, která nebyla neřešitelná, tím nejhorším způsobem,“ kál se Zdeněk Steklý, Zachův kolega z obrany. „Nechtěli jsme v Lišově prohrát, zkusili jsme s výsledkem ještě něco udělat. A povedlo se. Ještě teď mám zalehlé uši z toho řevu v kabině po zápase,“ projevoval radost bek, jenž je zároveň předsedou TJ Jiskra. Hosté vývoj otočili, když nejdříve centr Zdeňka Beneše hlavou zužitkoval výborně hrající Luděk Kuchař. Ten o chvíli později posunul míč k Davidu Frühaufovi, který zajistil N. Bystřici tři body.

Nová Bystřice 24.10.2015 – 14:30 – 10. Kolo
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE – SOKOL TŘEBĚTICE 2:2 (0:1)
Branky: 56. Früfauf (PK), 81. Kuchař – 12. Švarc, 46. V. Habr. Rozhodčí: Ryneš – Blažek, Šťastný. Žluté karty: 2:3 (66. M. Feytl, 69. Bobál – 57. B. Novák, 65. V. Habr, 69. Sevelda). Diváků: 80

Prinz – Beneš, Zach, Bobál, Veith – Březina, Frühauf, Kuchař, Drábik – Havel, M. Feytl.

SOKOL TŘEBĚTICE
R. Havlík – S. Habr, J. Habr, Bastl, V. Novák – Švarc, Kelbler, B. Novák, J. Chvátal – Sevelda, V. Habr.

Třebětice vedly už 2:0, avšak vedení neudržely. Domácí Jiskru vrátily do sedla zbytečným faulem v pokutovém území, když Jiřího Havla držel protihráč úplně jinde, než se odehrávalo hlavní dění. Proměněná penalta N. Bystřici povzbudila a v závěru díky Luďku Kuchařovi, nejlepšímu hráči na ploše, i vyrovnala.
Jan Koutný (Třebětice – předseda): „Po úvodním oťukávání jsme měli mírnou převahu, kterou korunoval brankou Švarc. Hra se pak vyrovnala a na těžším terénu se domácí snažili diktovat tempo hry, ale šance neměli. Několik našich nadějných protiútoků gólem také neskončilo. Hned z kraje druhého poločasu jsme už náskok zvýšili po pěkné akci zleva. Pak převzali iniciativu domácí a zatlačili nás. Postupně ze hry získávali stále více, z čehož nakonec rezultovala penalta. Domácí pak ještě přidali, my se soustředili na obranu a protiútoky. Bohužel žádný jsme neproměnili, takže soupeř deset minut před koncem hezkou brankou vyrovnal. Poté si ještě obě mužstva vytvořila nějaké možnosti, ale skóre už zůstalo nezměněno. Na šance jsme sice vyhráli asi osm ku čtyřem, ale fotbal se hraje na góly.“
Zdeněk Steklý (N. Bystřice – hrající předseda): „Jakousi platonickou převahu jsme v první půli měli, avšak nebyli jsme moc nebezpeční. Po dobré kombinaci ze slušné pozice střílel Frühauf, ale netrefil, Havel se zastřeloval ze střední vzdálenosti, ale také bez efektu. Hosté jednu svoji akci dotáhli do konce a vedli. Hned v první minutě druhého poločasu daly Třebětice druhý gól a nevypadalo to dobře. Přeci jen jsme se více rozpohybovali, do hry nás vrátila proměněná penalta. Deset minut před koncem se nám povedla hezká akce, kterou zakončil Kuchař a vyrovnal. Zkoušeli jsme dokonat obrat, ale naopak hosté v poslední minutě hned dvakrát odmítli tři body, když neproměnili jasné šance.“

Chlum 31.10.2015 – 14:00 – 11. Kolo
JISKRA CHLUM u TŘEBONÉ – JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 0:4 (0:02)
Branky: 22., 52. Havel, 25., 89. Frühauf. Rozhodčí: Studený – Vejčík, Švec. Žlutá karta: 0:1 (76. Prinz). Diváků: 100

Prinz – Steklý, Zach, Bobál, Hudeček – Beneš, Kuchař, Frühauf, Dvořák (62. Brabec) – Havel, M. Feytl (81. Zimola).

JISKRA CHLUM u TŘEBONÉ
Černoch – Březina, Cepák (34. Smetana), Novák, Kotil – Kamenický (84. Matoušek), J. Flaška, Míka, Eliáš – Vaníček (77. Bednář), Řepa.

Hosté byli po celý zápas lepší, Chlum pustili pouze do dvou příležitostí, kdy hned na začátku Jan Flaška těsně minul branku Štěpána Prince a v závěru za stavu 0:3 neproměnil brejk Libor Řepa, naopak hned z protiútoku dal David Frühauf čtvrtou branku N. Bystřice.
Zdeněk Steklý (N. Bystřice – hrající předseda): „Dá se říci, že jsme celý zápas měli hru pod kontrolou, byť se domácí hlavně v první půli hodně snažili a byli také blízko ke skórování. Nám však přinesly klid dvě branky, které padly v rychlém sledu okolo dvacáté minuty. Během dalších deseti minut jsme nevyužili dvě jasné možnosti a nechali jsme tím Chlum v naději. Na začátku druhé půle přidal Jiří Havel třetí gól a bylo rozhodnuto.“
Karel Flaška (Chlum – trenér): „Nedaří se nám. Navíc Nová Bystřice je příliš silný soupeř, na jehož kombinační fotbal jsme nestačili. Sice jsme měli v úvodu možnost otevřít skóre, ale hosté měli celkově zápas pod kontrolou.“

Nová Bystřice 08.11.2015 – 14:00 – 12. Kolo
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE – SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE 2:0 (0:0)
Branky: 53. Frühauf, 85. Havel. Rozhodčí: Svoboda – M. Havlík, Z. Havlík. Žluté karty: 2:2 (65. Bobál, 72. Kuchař – 51. Kvasnička, 58. Zavadil). Diváků: 100.

Prinz – Steklý (88. Veith), Zach, Bobál, Beneš – Březina (61. Dvořák), Kuchař, Frühauf, Drábik – Havel, M. Feytl.

Trepka – Nedoma (82. Janeček), Kvasnička, Vyhlídka, P. Vosecký – Sedláček, Bílek, Dymák (85. Porochoňski), Kovář (68. Vodička) – Zavadil, V. Janošík.

Do N. Bystřice dorazilo hodně fandů z K. Řečice, kteří mohli být spokojeni s herním projevem hostů, ale body si jejich tým neodvezl žádné, neboť selhal v koncovce. Za stavu 0:1 ani neproměnil penaltu, jíž kopal Tomáš Zavadil.
Aleš Brunner (K. Řečice – trenér): „Zápas rozhodl náš neproměněný pokutový kop. Týmu není co vytknout, bojoval jako jeden muž. Jsem hrdý na výkon, který jsme podali. Můžeme odjet se vztyčenou hlavou. Pochvalu si zaslouží rozhodčí, zápas řídili velmi dobře.“
Zdeněk Steklý (N. Bystřice – předseda): „V první půli byli hosté lepší, vypracovali si situace ke vstřelení gólu, ale jejich zakončení nebylo přesné. My jsme gól dali, když Luděk Kuchař uvolnil Davida Frühaufa, ale rozhodčí mávl těsný ofsajd. Po změně stran se hra vyrovnala, hráli jsme více po křídlech. Při jedné takové akci se dostal míč k Frühaufovi, jenž prostřelil dav před sebou. Po hodině hry jsme vyrobili penaltu, ale Štěpán Prinz ji dokázal zneškodnit, tím se zápas zlomil. Druhou branku dal dorážkou Jiří Havel, který už chvíli předtím trefil z trestného kopu břevno.“

Brilice 15.11.2015 – 13:30 – 14. Kolo
SLOVAN BŘILICE – JISKRA NOVÁ BYSTŘICE 1:1 (0:0)
Branky: 53. Skála – 82. Havel. Rozhodčí: Havlík Vojtěch – Ernst Martin, Havlík Zdeněk. Delegát: Vrzal Josef. ŽK: 1:4 (40. Flaška Michal – 31. Prinz Štěpán, 47. Feytl Martin, 68. Bobál Petr, 75. Náprava František). Diváků: 50.

Prinz – Náprava, Bobál, Dvořák, Beneš – M. Feytl, Kuchař, Frühauf, Drábik – Havel, Březina.

Kopecký – P. Jiráček, Beníšek (74. Houdek), Flaška, Nehoda – Tůma, Kroupa (66. Kučera), M. Jiráček, Matoušek – Redžepi, Skála.

Pouze tento zápas čtrnáctého kola se konal v neděli, kdy se rapidně zhoršilo počasí. Podle toho také vypadalo hřiště, na němž se i přes špatný stav hrál svěží fotbal. Více ze hry měl domácí Slovan, ale svoji převahu nezužitkoval. Hosté z mála vytěžili maximum, takže byli rádi za remízu, jež ovšem znamenala prohloubení jejich ztráty na vedoucí N. Včelnici.
Zdeněk Steklý (N. Bystřice – předseda): „Mužstvo jelo pouze v jedenácti. Zápas všichni dohráli až do konce, i když na náročném terénu utrpěli nějaké šrámy. Nebylo to z naší strany úplně vydařené, zejména v první půli jsme byli pasivní, domácí celek nás jednoznačně přehrával, ale gól dal až na začátku druhé půle. My jsme vyrovnali šťastnou brankou Jiřího Havla, k němuž propadl výkop brankáře Štěpána Prince. Náš útočník využil své rychlosti, utekl obránci a samostatné sólo úspěšně zakončil. S výsledkem zápasu i s celým podzimem jsme spokojeni. Už teď myslíme na první kolo na jaře, v němž máme doma Včelnici, nad kterou chceme vyhrát, aby neměla v kolonce porážek nulu.“
Roman Kroupa (Břilice trenér): Před utkáním jsem řekl, že by bod z dnešního zápasu pro nás měl cenu zlata. Ale bohužel po zápase je to pro nás ztráta, protože jsme byli po celý zápas jednoznačně lepší. Jenže se potvrdila naše bolest v celé sezoně, proměňování šancí. Dali jsme pouze jeden gól. A na tak hubené vítězství my, bohužel, vyhrát neumíme. Vždy totiž uděláme chybu, kterou soupeř potrestá. Nemůžu klukům vytknout bojovnost. Všichni zápas odmakali, ale máme "jen" bod. Soupeř přijel pouze v jedenácti, ale ze dvou střel na branku za zápas bod získal.
František Náprava (hráč hosté): Přijeli jsme na zápas jen v jedenácti. Po chvíli jsem si zvrtnul kotník, takže jsme hráli prakticky v deseti. Na mokrém terénu nám vázla kombinace a naše akce končili na vápně soupeře. Navíc domácí byli všude dříve. Ve výsledku jsme za bod rádi. Navíc máme po podzimu třicet bodů a s tím nikdo nepočítal, takže vládne velká spokojenost.
První poločas bez branek
Hosté z Bystřice se dostavili k zápasu pouze s jedenácti hráči. Navíc si hostující Náprava krátce po začátku hry poranil kotník a nemohl se plně zapojit. Domácí od úvodních minut druhý tým tabulky zastínili. Hosté se k ohrožení břilické branky nedostali a jejich snaha končila před pokutovým územím domácích. Břilice si šance vypracovaly, ale nedokázaly je proměnit. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou.
Hosté v závěru srovnali
Druhá půle se odehrávala prakticky ve stejném duchu jako ta první. Ale už po osmi minutách hry domácí protrhli střeleckou smůlu a vedli 1:0. Stejně jako v minulém utkání v Borovanech se mezi střelce zapsal brankář divizní Třeboně v útoku Břilic Skála. Zvýšit vední se domácím nepodařilo. Naopak v 82. minutě snad z první střely na branku hosté vyrovnali. Na přihrávku středem hřiště si naběhl Havel a zařídil bystřickým bod. V závěru měli pak hosté k dispozici zajímavou standartku, ale s ní si Kopecký poradil.