Žáci vítězí na turnaji v zahraničí (2008)

V sobotu 14.června 2008 se zúčastnil náš žákovský tým fotbalového turnaje v rakouském Litschau. Turnaj byl vypsán pro třináctileté a mladší hráče a celkem se ho zúčastnilo 6 mužstev. Čtyři rakouská, dále mužstvo z Trhových Svinů ( I.A třída žáků) a my. Hrálo se na šíři fotbalového hřiště 1 X 15 minut v počtu 6 hráčů v poli a brankář.

Náš tým tvořili hráči z úspěšného mužstva žáků, kteří vybojovali titul okresního přeborníka a v sezóně 2007/2008 neztratili v soutěžním utkání ani jediný bod a byli doplněni nejlepšími hráči z týmu minižáků. Také v Rakousku předvedli naši hráči skvělé výkony a turnaj vyhráli.Dále dosáhli skvělého individuálního úspěchu Jan Schramhauser, který byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje (5 branek) a Jakub Jaroš, který obdržel ocenění pro nejlepšího brankáře. Skvělý sportovní úspěch byl umocněn bezproblémovým a slušným chováním všech hráčů našeho týmu. Turnaj byl po organizační i sportovní stránce dobře zajištěn a kluci si z něj odnesli spoustu nových zážitků a měli možnost poměřit síly se svými vrstevníky z Rakouska.

Výsledky našeho mužstva Nová Bystřice:
- Gr.Siegharts 1:1
- Trhové Sviny 2:0
- Brand 1:0
- Litschau 1:1
- Dobersberg 1:0